Świąteczne paczki od Wielkopolskiego Oddziału pojadą na Wileńszczyznę

15. marca 2020 pracownicy Radia Poznań zawiozą dary od Poznaniaków i mieszkańców Piły  na Wileńszczyznę.

Paczki trafią w trzy miejsca – do rodzin dzieci, które są pacjentami Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie, do Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach i do Polskiej szkoły  w Mościszkach.

Hospicjum to zostało zorganizowane w kilkanaście miesięcy i uruchomione 15. lutego 2020 przez  siostrę zakonną z Gorzowa Wielkopolskiego – Siostrę Michaelę, która należy do Zgromadzenia Sióstr  Jezusa Miłosiernego. Siostra Mając wcześniejsze doświadczenia pracy w hospicjum jako założycielka i kierownik takiej placówki w Gorzowie Wielkopolskim,  zdobyła w kilkanaście miesięcy potrzebne fundusze fundusze i uruchomiła 15. lutego 2020 r. pierwsze hospicjum dziecięce na Litwie.

Dwa pozostałe adresy –  to miejscowości gdzie mieszka wielu naszych Rodaków, dla których więzi z Ojczyzna są bardzo ważne.

Członkowie Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, kiedy dowiedzieli się o możliwości dołączenia się do paczki dla Polaków na Litwie okazali wielkie serce i przynieśli  zabawki, słodycze, żywność o długoterminowej przydatności, gry planszowe, piękne przytulanki. Zrobiliśmy dziewięć paczek, a właściwie pak.

Gratulujemy pomysłu przede wszystkim inicjatorom i organizatorom tego transportu! To bardzo miłe, że młodzi redaktorzy radia potrafią wykazać tyle empatii, żeby takie przedsięwzięcie  zorganizować. Że Im się chce chcieć. Trochę im zazdroszczę, że mogą być Wiosennymi Świętymi Mikołajami.

Redakcja