Spotkanie ze Wspomnieniami Daniela Kęszyckiego w Bibliotece Raczyńskich

Redakcja
W imieniu Pani Anny Gruszeckiej- dyrektorki Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu i Wandy Niegolewskiej- prezeski Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, serdecznie zapraszamy, na wyjątkowe spotkanie, jakie odbędzie się w dniu 11. lutego 2019 w bibliotece Raczyńskich przy Placu Wolności 11. od godziny 18:00.
Będzie to promocja wznowienia I części  Wspomnień Daniela Kęszyckiego – „Udział Śremu w Powstaniu Wielkopolskim”, w nowym opracowaniu historycznym – dr. Danuty Płygawko i dr Danuty Zydorek.

Pierwsze wydanie Wspomnień ( w roku 1923) było świetnie przyjęte, nie tylko jako znakomite źródło informacji o powstaniu wielkopolskim z punktu widzenia dowódcy działającego w terenie,  ale również jako kontakt z rzetelną relacją lokalnych działań powstańców, które miały zasadniczy wpływ na ostateczne zwycięstwo.
Dlatego obecne wydanie tej książki, wzbogacone o starannie opracowane przypisy i komentarze jest  szalenie wartościową pozycją wydawniczą. Spotkanie w dniu 1 1 lutego to  nie tylko promocja samej książki. Fragmenty tekstu przeczyta wnuk autora i powstańca, pan Marcin Kęszycki,  a pani dr Danuta Płygawko wprowadzi nas w treść i epokę Wspomnień swoim wykładem pt:  Daniel Kęszycki 1884-1936 ziemianin, powstaniec wielkopolski, dyplomata i działacz społeczny. Spotkanie jest otwarte, jak wszystkie tego typu imprezy organizowane w Bibliotece Raczyńskich.
Polecamy !